Niesamowite, wracają edytory save’ów. I to na konsole

Dawno, dawno temu, gdy świat był młody, a życie dużo prostsze, za pomocą grzebania w save’ach można było sobie w grach kasy czy zdrowia. Na konsolach już takie proste to nie było i w zasadzie skończyło się wraz z poprzednią generacją. Jak widać nie na długo.

Na tegorocznym E3 swoją premierę będzie mieć Game Genie: Save Editor for PS3 firmy Hyperkin. Do tej pory udostępniała ona analogiczne oprogramowanie dla Wii, DS i 3DSa firmy Nintendo. W przypadku wersji na PlayStation 3 jest to pendrive, na którym zamieszczony jest program na PC – Game Genie. Instalujemy go, zaś na napęd USB zgrywamy swoje save’y z gier. Po przeniesieniu ich na komputer i uruchomieniu dostarczonego oprogramowania możemy zwiększyć sobie rozmaite statystyki z gier a potem skopiować na nowo na konsolę.

Firma chwali się, że można już modyfikować save’y z takich tytułów jak:
Uncharted 3, Batman: Arkham City, The Elder Scrolls V: Skyrim, Twisted Metal, Street Fighter X Tekken Final Fantasy XII-2. A to dopiero początek. Uruchomiona została strona Game Genie, na której mają pojawić się aktualizacje umożliwiające przerabianie zapisów do kolejnych tytułów.

Ciekawe? No pewnie. Po pierwsze nowa generacja konsol i tak długo wytrzymała przed inwazją tego rodzaju oprogramowania. To raz. Dwa, że ciekawi mnie, jak wpłynie to na granie online na PS3. W końcu, jeżeli będziemy sobie mogli bezboleśnie zwiększać statystyki z gier online’owych, to trochę straci to sens. Zakładam, że spowoduje to po prostu zablokowanie możliwości kopiowania save’ów na pendrive w większości tytułów, na czym ucierpią inni gracze. Jedyną opcją na migrowanie pomiędzy konsolami stanie się nagle PlayStation Plus ze swoim wirtualnym dyskiem o zabójczej wielkości 150MB.

Postaram się zobaczyć, z czym to się je na E3.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s