Bates Motel – wkręcam się

Bates Motel wkręca. Rzekłem. Z ostatniego wysypu seriali ten rokuje chyba najbardziej. Odpadło The Following za swoje idiotyzymy, The Cult jedzie już tylko i wyłącznie siłą rozpędu, świetne Vikings zaraz się skończy i trzeba będzie czekać na ich powrót, a Labirynth mimo ciekawej tematyki nie pozwala mi się jakoś obejrzeć do końca. A tu bum, 4 odcinki wchłonięte prawie za jednym zamachem.

Małe miasteczko, dziwna rodzina (stroje, zachowania, serio – tam jest coś zdrowo nie tak!) i dziwne wydarzenia – wszystko dzieje się gdzieś na granicy szaleństwa, psychozy i potworów w ludzkiej skórze. Bates Motel to takie normalne życie mieszkańców prowincji, którzy mają za wystawne domy, europejskie samochody, czasami sex niewolników i narkotykowe pola. A w ramach prawa „oko za oko” potrafią kogoś spalić żywcem.

Póki co – jestem na tak!

PS Za produkcję odpowiedzialni częściowo ludzie od Lost, fabuła ma być prequelem do Psychozy.

2 thoughts on “Bates Motel – wkręcam się

  1. No i zacząłem oglądać. Pierwszy odcinek pozostawił mnie z nieco mieszanymi odczuciami. Od razu zaznaczam, że w tym poście będę spoilerował (SPOILER ALERT!). No, bo c’mon dociekliwość policji podczas pierwszej wizyty była wyjęta z kapelusza. Rozumiem nadgorliwość szeryfa, ale to było już aż nadto naciągane. Jak to jednak mawiają w Smoleńsku, im dalej w las, tym brzozy twardsze. Obecnie jestem po seansie 4 odcinka i, o ile scenarzyści tego nie spartolą, zapowiada się na dłuższy romans. Atmosferę zbudowali genialną. Serial faktycznie trzyma w napięciu, być może od absurdów nie udaje mu się uciec (jakim debilem trzeba być by zawinąć ciało w dywan, który zrywali tej feralnej nocy i złapała ich na tym policja?), tak całość, jako tako trzyma się kupy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s