Review: The Fabulous Riverboat

The Fabulous Riverboat
The Fabulous Riverboat by Philip José Farmer
My rating: 2 of 5 stars

Po fantastycznym „Gdzie wasze ciała porzucone” nadszedł czas na część drugą, znacznie słabszą. Na tyle nieciekawą, że poważnie zastanawiam się nad lekturą części trzeciej. A przecież zapowiadało się tak dobrze.

Cała ludzkość zostaje nagle wskrzeszona. Ludzie z różnych okresów żyją w w świecie, który mógłby być rajem, Nie ma chorób, nie ma śmierci, niedołężności i starości. Każdy jest młody, każdy dostaje za darmo jedzenie. Można spotkać największych myślicieli, artystów czy intelektualistów. A wraz z nimi największych tyranów i psychopatów. Szybko okazuje się, że ludzie są po prostu ludźmi. Po kilku godzinach raju zaczynają się pierwsze gwałty, zabójstwa i rozboje. Później pojawia się niewola, wojna i wszystko to, co widzimy dzisiaj.

Brzmi fajnie? Pewnie. Jest zagada – kto i po co nas wskrzesił, jest ciekawy świat i postaci historyczne, które spokojnie można wykorzystać. A mimo to drugą część czyta się ciężko i topornie. Postaci są nieprzekonywujące, zaś intryga.. cóż – taka sobie.

Przeczytałem z rozpędu po części pierwszej i nie żałuję, ale kolejny tom to sobie trochę poczeka w kolejce, aż się za niego zabiorę.

View all my reviews

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s