Niedocenieni AD 2011

Gier wychodzi za dużo, znany fakt. I część z nich zostaje przegapiona.

Gamasutra zrobiła swoje podsumowanie 5 niedocenionych, czy też przeoczonych tytułów, a wiadomo – wyliczanki czyta się prosto, przyjemnie i szybko. Można więc na gorąco skomentować.

Więc po kolei:
Ghost Recon Shadow Wars na 3DSa – grałem, i to nawet dużo na 3DS i bardzo mi się podobało. Zresztą pisałem kiedyś, że z chęcią zobaczyłbym na tym silniku gry z uniwersum Games Workshop, bo sam przenośny Ghost Recon jakoś strasznie mnie nie jara, ale taki Warhammer Quest, Necromunda czy Mordheim jak najbardziej. O Space Hulku nie wspominając.

3DS miał taki sobie start, więc i gry na niego jakoś nieszczególnie się przebiły. Zwłaszcza te nie od Nintendo. A szkoda, bo akurat w tę warto pograć.

BlodyCheckers – nie brzmi jak coś dla mnie i w dodatku jest w usłudze, która w Polsce nie jest dostępna. Podziękuję.

Bejewled 3 – ja wiem, czy ten tytuł był przeoczony? Przez media pewnie tak, ale na pewno nie przez graczy i fanów tego typu gier. Zakładam, że Popcap jakoś szczególnie na sprzedaż tego tytułu nie narzeka.

Monster Tale – o, i to brzmi interesująco. Nie znałem tego tytułu wcześniej, a wygląda na coś ciekawego.

Średnia na Metacritic to 79, więc całkiem wysoko, fajne wykorzystanie obydwu ekranów, cukierkowa stylistyka do przeżycia.

Szkoda, że na Amazonie aktualnie niedostępne, a polskie sklepy i serwisy aukcyjne chyba też nie dysponują. Zdecydowanie warto będzie sprawdzić.

Rayman Origins – jeżeli jeszcze o tym nie pisałem, to powiem teraz – gra jest świetna, piękna i warto w nią zagrać. Ze znajomymi, samemu, z dziećmi. Bo jest do tego śmieszna, dobrze zaprojektowana i wciąga. Jeden z lepszych platformerów tego roku.

Gamasutra wymienia jeszcze dwa tytuły: Vanquish (zapomniałem, że to było w tym roku) i Ghost Trick. Pierwsza z nich, jakoś mnie szczególnie nie porwała. Albo się robię za stary, albo ta gra jest za szybka i za chaotyczna. Jakoś mi nie podeszła.

Za to Ghost Trick… mniam – jedna z gier roku i obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza DSa. Detektyw duch, zakręcona fabuła, świetnie napisany scenariusz… no po prostu czysta radość mobilnego grania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s