Drogi Ubisofcie, piszę bo mi zależy

2014-04-23 15.44.43

Zaledwie 20 dni temu – 3 kwietnia – bez specjalnego rozgłosu i należnej uwagi minęła okrągła 8 rocznica premiery dodatku, który zmienił wszystko.

Przypomnę tutaj, że 2006 rok to były mroczne wieki konsol w Polsce. Serwisy o grach cierpiały pod jarzmem podobnych mi ignorantów, a światli redaktorzy dopiero szkolili swe pióra w komentarzach. Swej oficjalnej premiery nie miała jeszcze konsola PlayStation 3, na którą polski gracz musiał czekać jeszcze prawie rok. Było ciężko, nie ukrywam. Gry były drogie, nie było ich dużo, a Xboksy 360 psuły się niemiłosiernie.

Co więcej, nasz mały growy światek dopiero uczył się pojęcia DLC. Teraz już wszyscy wiemy, co może kryć się pod zwrotem „dodatkowa zawartość”, wtedy jednak wszystko było dla nas nowe.

I wyobraź sobie Ubisofcie, że wówczas, tego 3 kwietnia do gry Oblivion pojawił się dodatek Horse Armor nazywany później pieszczotliwie szmatą dla konia. Zapytasz jaki jest sens wydawania dodatku, którego jedynym zadaniem jest upiększenie wierzchowca w grze dla pojedynczego gracza? Większość graczy też go nie widziała i mocno krytykowała tę nowinkę. Tam jednak, gdzie inni widzieli wyciągania kasy, ja widziałem możliwości. To dopiero początek, mówiłem. Przecież nikt nie każe Wam kupować.

Dużo czasu minęło od tych mrocznych czasów. Metodą prób i błędów rynek uczył się powoli, jak zarabiać na dodatkowej zawartości. Zmieniły się serwisy, redakcje,  pojawiły się gry indie, zaś parę marek zniknęło z pola elektronicznej bitwy.

Na szczęście drogi Ubisofcie tobie się udało i dzięki mądrym decyzjom i ciekawym tytułom dotrwałeś wraz ze mną aż do dziś zapewniając mi mnóstwo dobrej rozrywki. Jedną z gier, za które chcę cię szczególnie pochwalić jest South Park. To, tak jak Oblivion gra RPG dla pojedynczego gracza ze świetną fabułą. Póki co, to jedna z najlepszych gier, jakie wyszły tego roku.

Grę skończyłem, bawiłem się świetnie i czekałem na obiecane dodatki. I dlatego właśnie piszę.

Wyjaśnij mi, drogi Ubisofcie dlaczego pierwsze, co pokazało się do dokupienia, były dodatkowe stroje? Grę już skończyłem, a nie należę do osób, które są w nie najlepsze i przejście danego tytułu zajmuje im zaledwie parę dni. Nie.

Większość osób South Park już pewnie pokończyło i to, co może je skłonić do powrotu do grania w ten tytuł to NOWE PRZYGODY, a nie NOWE STROJE.

Nawet jeżeli kosztują dokładnie tyle, co Horse Armor te 8 lat temu.

1 thought on “Drogi Ubisofcie, piszę bo mi zależy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s