Agloves – to działa

Łaziłem i szukałem rękawiczek, które pozwolą mi na używanie iPhone na mrozie. No i nie znalazłem. Za to one znalazły mnie


Tak jak już pisałem – mam straszne poczucie zmarnowanego czasu, kiedy czekając, czy też przemieszczając się, za pomocą komunikacji miejskiej po nie mogę korzystać z internetu. Przecież to idealny moment na sprawdzenie tego, co dzieje się w sieci, odpisanie na zaległe maile, wrzucenie wpisu na blogaska, poczytanie ebooka, czy też pogranie w grę. Samo słuchanie muzyki to mało, potrzebuję robić więcej.

Problemu nie było, dopóki temperatura nie spadła do absurdalnie niskich poziomów. A ponieważ kiedyś czytałem, że są specjalne rękawiczki umożliwiające korzystanie ze smartfonów, naturlanym było, że moja gadżeciarska natura nie wytrzyma i się w takowe zaopatrzę.

Mały twitterowy research wskazał, że generalnie dostępne są dwa rozwiązania – rękawiczki Agloves i North Pole. Oba modele są dostępne w zbliżonych cenach (ok 100zł) i znaleźć je można  raczej w sklepach internetowych, niż w galeriach handlowych, co zresztą sprawdziłem na własnej skórze.

Na szczęście udało mi się jedną parę rękawiczek Agloves dostać do testów. A przyznam się szczerze, że testów rękawiczek to ja tak naprawdę nigdy jeszcze nie robiłem. Ale – i’ll do my best:

Plusy:

  • Agloves działają. Po prostu – mając je na rękach możemy normalnie operować smartfonami. Testowałem na iPhonie 4 i HTC z Windows Phone i w żaden sposób nie utrudniały mi one obsługi telefonu. Sprawdzają się super
  • Rękawiczki są też obcisłe, przez co nie zajmują dużo miejsca w kieszeniach kurtki
  • Nie mają żadnych głupich srebrnych naklejek na palcach, jak u North Pole, po prostu wyglądają normalnie

Minusy:

  • Rzepy w kurtkach są problemem. Rękawiczki szybko się do nich przyczepiają, co może powodować zarówno mechacenie się, jak i wyciąganie pojedynczych nitek
  • Agloves są za cienkie na bardzo niskie temperatury (-10 i mniej)

Ogólnie? Bardzo na plus. Nawet jakbym ich nie dostał do testów to bym je kupił. Są ładne, wygodne i działają. No a jak jest naprawdę niska temperatura to lepiej nie wychodzić z domu. Albo założyć na nie drugą parę.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s