Przenoszenie profili na Xboksie 360 z ludzką twarzą. W końcu

Przyznam się, że jakoś specjalnie nie śledziłem zmian dotyczących przenosin profili na Xboksie 360. Kiedyś było to mocno upierdliwe. to znaczy – żeby zalogować się na konsoli kolegi należało ściągnąć swój profil z LIVE, co automatycznie wyrejestrowywało go z poprzedniego Xboksa 360. Profil mógł być tylko na jednej konsoli.

Na szczęście niedawno to się zmieniło.

Long story short – ostatnio chcieliśmy w coś zagrać na split-screenie. Na początku miałeme pomysł, by kupić po prostu kartę pamięci i niej trzymać swojego awatara. W założeniu miało to oszczędzić zabawy z tym całym  przenoszeniem. Memorek w sklepie nie było, więc chcąc nie chcąc profil trzeba było ściągnąć.

Po powrocie do domu czekała mnie miła niespodzianka. Nie dość, że profilm na moim Xboksie 360 nadal funkcjonował i dało się go używać, to jeszcze interfejs wyświetlił mi powiadomienie, że ostatnio logowano się na niego z innej konsoli.

W końcu! Tak powinno wyglądać to od początku. Fajnie, że Microsoft to zmienił. Wiem, że dla większości użytkowników nie jest to jakaś duża sprawa, ale dla osób odwiedzających znajomych by wspólnie sobie pograć to dość ważne udogodnienie.

Ale jest też i łyżka dziegciu – ponieważ przemigrowałem jakiś czas temu swój profil na nasz krajowy LIVE nie miałem dostępu do zakupionych wcześniej gier. Do tej pory mi to nie przeszkadzało. Teraz dopiero odczułem, ile gier poszło się… no sami wiecie co.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s