Dzwonimy coraz mniej?

Mam w głowie tekst, ale zanim go skończę, to przydałoby mi się trochę informacji od Was. A mianowicie – czy telefony służą nam jeszcze do dzwonienia, czy może coraz częściej za ich pomocą porozumiewamy się za pomocą tekstu. SMS, komunikatory, sieci społecznościowe wypierają rozmowy? Jak to jest w Waszym przypadku?

10 thoughts on “Dzwonimy coraz mniej?

  • Ale któraś opcja przeciez wygrywa, prawda? Wiem, ze sie dzwoni, ale ja twierdze, ze coraz mniej, ze chwały sie za tekstem. Bezpieczniejszym, bardziej kontrolowanym, bardziej bezisobowym.

   Ćoamy komunikację, ale w zupełnie inny sposób niż kiedyś.

   • Powiem Ci że w moim przypadku trudno określić co wygrywa. Często dzwonie, z dziewczyną bardzo lubię smsować, a ze znajomymi rozmawiać na fb czacie. Powiedziałbym że każda forma komunikacji ma po 1/3.

 1. Dzwonie coraz mnie, nawet w kontaktach służbowych mail i komunikatory biorą górę. Od czasu odkrycia WhatsApp przestałem praktycznie wysyłać smsy. Co ciekawe, o ile od 5-6 lat mam smartfona to dochodzę do punktu w którym myślę o wyposażeniu się w jakiegoś dual-sim ficzerfona (prywatny i służbowy numer) i do tego jakiś tablet 7″ do internetu i poczty.

  • No właśnie. Strasznie mnie dziwi, że nie ma więcej modeli telefonów na dwie karty. Przecież wiele osób ma dwa telefony. Myślałem, że o będzie popularniejsze rozwiązanie

 2. Na dłuższe rozmowy jest Skype przez wifi. Zwykły telefon jest do spraw pilnych – ludzie jakoś nie odbierają Skype’a odruchowo, za to po telefon pobiegną w każdej chwili.
  Facebookiem i mailem przekazuję info, które odbiorca może odłożyć sobie na później (ciekawe linki czy coś).
  SMS dobry do pilnych rzeczy, jeśli nie mogę zadzwonić. Z GG niestety bywa jak z tym Skypem – nie dociera do człowieka, albo odpowie za parę godzin. SMSy rzadziej przychodzą, więc są ‚istotniejsze’? Cholera wie.

 3. W ważnej sprawie dzwonię. sms to krótka wiadomość tekstowa w stylu „tak”,”nie” albo wcale..czasem jednak, bywa przelaniem jakiejś specyficznej myśli do najbliższych :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s