Inteligencja zawieszona

Och, Zawieszone Kawy… Jakbym prowadził sieciową kawiarnię, to bym ten pomysł promował każdą dostępną kończyną pracownika na śmieciówce.

O co chodzi? Ano o to, żeby kupując sobie Latte Grande w Starbaksie kupić od razu drugą i zawiesić dla kogoś, kogo na nią teoretycznie nie stać. W ten sposób kawiarnia zwiększa swoje dochody nie koniecznie sprzedając więcej kaw, bo w końcu nie wszystkie muszą być odebrane.

Siedzę sobie i dumam nad zawiłymi ścieżkami ludzkiego umysłu. Kawa w modnej sieciówce stoi dla mnie dość nisko w piramidzie potrzeb człowieka. Pewnie lepiej byłoby mu dać kasę na jedzenie, dach nad głową czy jakieś ubranie. Nie wspominając już o takich rzeczach jak hospicja, lekarstwa czy domy opieki.

Ale nie, czytam prasę drukowaną siorbiąc kawę z 3000% marży, więc pewnie inni też wolą to robić zamiast na przykład się najeść.

Meh.

14 thoughts on “Inteligencja zawieszona

  1. Ja nie jestem w stanie pojąć jak łańcuszek pokroju „Ja Mugando Mdgdene mam 2,000,000,000 dolar, musieć wysłać” etc. etc., przebił się raz do mediów (to nic jeszcze), dwa – do świadomości społecznej. Ale spoko – był zachwyt, jest sprzężenie hejterskie, za tydzień nikt nie będzie o tym pamiętał. Aczkolwiek wizja zielonej z mdłości hipsterki w starbucksie, gdzie wtranżala się jakiś okoliczny menel, który dopiero co wysiadł z kiszonki jadącej z Wileńskiego – bezcenna. :D

  2. Myślę, że spłycasz. Oryginalnie chodziło o ciepły napój w zimny dzień dla osoby, która nie ma się gdzie nawet ogrzać. A że hipsterom i bezdomnym bardzo do siebie blisko to już inna historia.

  3. Ba! Sądzę, że nie tylko klienteli byłoby nie w smak, gdyby taki bezdomny faktycznie by się przypałętał, ale i samemu właścicielowi. Nie dość, że wysiorbałby kawę za frytki, to jeszcze by mu wpadło do głowy poprosić o jakieś grosiwo. W Polsce skończyłoby się pewnie tak, że i tak by go wyprosili z baru. I tyle by zostało z tego „dobrodusznego” łańcuszka. Z całą stanowczością, element idiotycznej mody. Ludzie, którzy chcą (i mogą) pomagać mają ku temu znacznie lepsze sposoby.

  4. Pingback: Zawiesiłem zupę w barze. Dobrze mi z tym | Zniekształcenie poznawcze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s