Polskie gry winne złu tego świata

Trochę przegapiłem ostatnią strzelaninę w USA. Nadrabiając zaległości trafiłem na cytat z Gamespotu, który jasno wskazuje winnego – Bulletstorm. A to nie pierwsza polska gra zasługująca na potępienie.

Dla porządku najpierw sam cytat:

National Rifle Association vice president Wayne LaPierre says violent video games like Bulletstorm and Mortal Kombat partially to blame for last week’s deadly shooting in Connecticut.

Dyskutować i komentować samej wypowiedzi mi się nie chce. Napisałem o tym już wystarczająco dużo. Przy okazji jednej z poprzednich strzelanin popełniłem tekst „Oblężona twierdza graczy„, gdzie w skrócie mówię, że nie, gry nie są jedyną przyczyną strzelanin, ale też i bez winy nie są.

Bardziej mnie, hmm, cieszy, to chyba będzie najodpowiedniejsze słowo przebijanie się polski produkcji do zachodniego mainstreamu. Jak na razie niestety jedynie w złych konotacjach, ale od czegoś trzeba zacząć.

Zresztą, to nie pierwszy taki przypadek. Na szybko licząc wychodzi mi, że to już trzecia polska produkcja, która jest winna złu tego świata.

Najpierw był Sniper: Path of Venegance, który źle trafił ze snajperem terroryzującym Waszyngton i został wycofany ze sklepów. Potem Call of Juarez: Cartel miał przejścia w Meksyku za złe pokazywanie wojny gangów.  No i teraz wspomniany wyżej Bulletstorm.

Kto będzie kolejny?

1 thought on “Polskie gry winne złu tego świata

  1. Ciekawe dlaczego nie wspomniano o serii GTA, o Carmageddonie, i wielu innych tytułach, o zabawach w strzelanego na podwórku itp. Poza tym uważam, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Broń palna w rękach szaleńca pozwala w względnie łatwy i bezpieczny sposób pozbawić życia wielu osób w krótkim czasie, czego nie da się uczynić nożem, pałką czy też gołymi rękami. To każdy wie. Amerykanie przyznali, że przy takim nasyceniu społeczeństwa bronią, ryzyko dostania się jej w łapy szaleńca jest duże. I jaki będzie tego wniosku efekt ? Rozbroją się ?
    Nie. Uzbroją się jeszcze bardziej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s